Co vás nejvíce zajímá?

Jaká je trvanlivost Formely?

Formela, která je skladovaná na chladném místě (lednice, spíž) a v plastové krabičce s víčkem může vydržet až 6 měsíců. Protože je vyráběná bez chemických přísad, je nutné začít modelovat co nejdříve, jinak by se mohla brzo pokazit (zplesnivět). Uchovávejte Formelu v chladu. Hrajte si s Formelou často aPROSÍM VŽDY ZKONTROLUJTE stav hmoty, než ji dáte dětem. Formela není určena ke skladování, ale k okamžitému použití. Na životnost Formely má samozřejmě vliv i způsob, jakým s ní pracujeme. Pokud se na modelínu nabalí nepořádek nebo drobky z jídla, je potřeba ji častěji nahrazovat.

Co se stane, když dítě spolkne nebo ochutná Formelu?

Formela je vyrobená z poživatelných ingrediencí, ale protože obsahuje větší množství soli, není vůbec dobrá. Nedoporučuji nechávat děti, aby Formelu ochutnávaly, některé druhy naší Formely obsahují esenciální olej a třpytky. Formela není určena k jídlu. 

Jak poznáme, že je Formela nepoužitelná?

Pokud se modelína začne lepit nebo je výrazně měkčí než obvykle, není dobré si s ní dále hrát.

Z čeho je Formela vyrobená?

Naše Formela je vyrobená z netoxických surovin: pšeničná mouka, sůl, vinan draselný, rostlinný olej, potravinové barvivo, voda. Některé druhy modelíny dále obsahují esenciální olej od české firmy Saloos a třpytky.

Zanechává Formela fleky?

Některé barvy mohou zanechat fleky na čistě bílém povrchu. Proto radši používejte pracovní podložku. Případné barevné skvrny lze snadno odstranit čisticím práškem.

Je možné Formelu odstranit z koberce?

Ano, modelínu lze bez problémů z koberců vykartáčovat. Přesto doporučujeme používat pracovní podložku.

Máte další otázky?

Kontaktujete nás, rádi vám pomůžeme.